Nahoru

Arnika letní číslo 2019

Arnika letní číslo 2019

2. září 2019

časopis o přírodě a krajině Karlovarského kraje pro jeho obyvatele i obdivovatele v distribuci

Příznivci přírody a historie Karlovarského kraje,

právě vyšlo první letošní číslo časopisu Arnika. Máte možnost si ho vyzvednout v některém z distribučních míst nebo přečíst elektronicky kdykoliv na internetu. Časopis Arnika se zaměřuje na nejzajímavější události a nejnovější objevy ze Slavkovského lesa a Karlovarského kraje za uplynulý rok, především z oblasti přírodních věd, ochrany přírody, vlastivědy a historie.

Časopis Arnika vychází dvakrát ročně a vydává ho Správa CHKO Slavkovský les ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody Kladská za finanční podpory Karlovarského kraje. Volně ke čtení je na webu www.casopis-arnika.cz, kde lze dohledat také kompletní archiv tohoto časopisu, vydávaného již od roku 1975. V tištěné podobě je k dostání např. na Správě CHKO Slavkovský les v Mariánských Lázních a v Karlových Varech, v Muzeu Cheb, Muzeu Karlovy Vary, Muzeu Sokolov či Muzeu Královská mincovna Jáchymov nebo v infocentru v Sokolově. Chcete-li časopis pravidelně odebírat, můžete si o něj napsat na adresu: redakce.arnika@email.cz.

Sháníme stále příspěvky do našeho časopisu a hledáme nové přispěvatele. Pokud tedy máte zajímavý objev, zaznamenali jste aktuální událost v našem kraji či se věnujete nějakému tématu s přírodovědným, vlastivědným či historickým zaměřením, neváhejte nám svůj článek poslat. Arnika uveřejňuje původní, tedy dosud jinde nepublikované, příspěvky a výsledky vlastní výzkumné práce populárně naučnou formou. Více informací pro autory článků se dozvíte na webu www.casopis-arnika.cz.