Nahoru

Napříč Slavkovským lesem 2018

Napříč Slavkovským lesem 2018

Termín: 17. listopadu 2018 od 09:30 do 18:00
Místo: Kolonáda v Mariánských Lázních

Jubilejní pátý ročník pochodu ke svátku "studenstva"

V sobotu 17. listopadu můžete oslavit státní svátek Dne boje za svobodu a demokracii pohybem. Správa CHKO Slavkovský les pořádá jubilejní pátý ročník celodenního pěšího výletu za nejen přírodovědnými krásami Slavkovského lesa. Sraz účastníků je v 9:30 u zpívající fontány na kolonádě v Mariánských Lázních. Průvodci jsou opět RNDr. Pavel Jaška a Mgr. Jana Rolková ze Správy CHKO Slavkovský les.

Poznávejte společně s námi krajinu CHKO Slavkovský les, která je zajímavá a má co nabídnout i na podzim. Jeden z průvodců Pavel Jaška ze Správy CHKO Slavkovský les říká: “Během celodenního skupinového výšlapu s délkou trasy cca 20 km projdeme krajinou lesů i luk, nahlédneme do hlubin Země a když nám podzimní počasí dovolí, spatříme i malebné výhledy. Při krátkých zastávkách na přírodovědně a krajinářsky nejzajímavějších místech se dozvíte o chráněných územích, minerálních pramenech nebo mokřadech světového významu, kterými budeme procházet. Navštívíme pět přírodních rezervací a jednu národní přírodní památku. Cestou zdoláme značné převýšení a několikrát bude pokořena nadmořská výška 800 m." Trasa povede z kolonády v Mariánských Lázních přes PR Žižkův vrch, Polom, PR Smraďoch, Farská kyselka, PR Vlček, PR Mokřady pod Vlčkem, obec Prameny, NPP Upolínová louka pod Křížky, PP Dominova skalka až do Bečova nad Teplou. Na závěr výletu v případě chuti navštívíme i některé z místních restauračních zařízení. Zpět se dopravíme vlakem z Bečova do Mariánských Lázní jedním z následujících spojů v 15:33, 17:38, 19:59 nebo 21:59, do Karlových Varů pak v 15:16, 17:21, 20:00 nebo 22:00, případně můžeme využít z Bečova některý z autobusových spojů.

“Účastníci by měli být vybavení vším potřebným pro celodenní výlet. Nutná je vhodná terénní obuv a teplé oblečení. Doporučujeme vzít si sebou mapu, pro případ dřívějšího návratu, nebo nutného oddělení od skupiny. Nezapomeňte také na dostatek tekutin a jídla na celý den. Vzhledem k tomu, že nemusíme dojít do Bečova za světla, je vhodné vzít si sebou i baterku,“ dodává Jana Rolková ze Správy CHKO Slavkovský les. Pro větší náročnost nelze akci doporučit svátečním chodcům a účast je na vlastní nebezpečí. Akce se koná za každého počasí. Případná změna trasy vyhrazena.