Nahoru

Do Studánky za daňky

Do Studánky za daňky

Termín: 24. října 2020 od 09:30 do 16:00
Místo: Sraz na autobusovém nádraží v Mariánských Lázních (objednaný bus)

AKCE je ZRUŠENA

Vážení a milí návštěvníci, 

vzhledem k epidemické situaci v ČR a usnesení vlády (zde) rušíme připravovanou přírodovědnou exkurzi "Do Studánky za daňky". 

Děkujeme za pochopení. Budeme se těšit třeba příští rok v lepším čase.
Vaši průvodci přírodovědných akcí.

 

Exkurze nabízí netradiční zážitek návštěvou uzavřené obory s daňky, kde s trochou štěstí lze vidět tato zvířata zblízka. V době říje, odehrávající se ve druhé polovině října, daněk vydává hluboký drsný zvuk, jež je slyšet až do vzdálenosti 500 m. Také nárazy jejich lopat při souboji mohou být zaznamenány i z velké dálky. Vycházka spojená s poslechem a pozorováním nám představí tento nepůvodní druh jelenovitých, kteří jsou u nás drženi převážně v mysliveckých oborách.

Trasa: Pěší okruh v Oboře Studánka (variantně dle říje zvířat a zájmu účastníků, délka max. 5 km).

Doprava tam i zpět: Objednaný autobus z autobusového nádraží v Mariánských Lázních (9:30) do Obory Studánka (cca 10:00); návrat do Mariánských Lázní do 16. hodiny. Do autobusu je nutné mít roušku.

Poznámka: Vzhledem k charakteru exkurze je omezena její kapacita (na počet míst v autobuse, max. 40 osob). Hlaste se prosím s předstihem do objednaného autobusu na e-mail jana.rolkova@nature.cz. Aktuální informace budou včas přihlášeným účastníkům upřesněny. Je vhodné mít oblečení a obuv do terénu. Hodí se také dalekohled. Účast je možná pouze bez psů.

Průvodci: Ing. Václav Procházka, Ing. Tomáš Fiala a Mgr. Jana Rolková (všichni AOPK ČR, RP Správa CHKO Slavkovský les) a Bc. Pavel Schubert (LČR, s. p., LZ Kladská)