Nahoru

Hledání krás jižního cípu Slavkovského lesa

Hledání krás jižního cípu Slavkovského lesa

25. květen 2018

vycházka do známého neznámého kraje

Sobotní vycházka 16. června nás zavede do území v jižní části CHKO Slavkovský les. S průvodkyní Janou Rolkovou ze Správy CHKO Slavkovský les budeme hledat přírodní i kulturní krásy zdejšího kraje.

Sraz účastníků je před vlakovým nádražím v Mariánských Lázních v 9:15. Z Mariánských Lázní půjdeme pěšky přes jednu z nejstarších částí dnešních Mariánských Lázní, původní obec Úšovice s vlastním kostelem a tvrzí, dále projdeme po červené turistické trase přes Stanoviště až do Chotěnova, kde se zastavíme v přírodní památce Koňský pramen a osvěžíme se minerálním pramenem, pak překleneme kopec volnějším terénem a ukážeme si chráněné a vzácné rostliny v pestrém lučním společenstvu přírodní památky Pístovská louka, nakonec nás čeká malá leč malebná a architekonicky zachovalá osada Martinov, odkud dojdeme do cíle této vycházky, na vlakovou zastávku ve Vlkovicích. Délka trasy je odhadována na zhruba 15 km se střední náročností vzhledem k tomu, že místy se bude procházet terénem a stoupat do svahu. Změna trasy je s ohledem na zájem a časové možnosti účastníků vyhrazena. Zpět do Mariánských Lázní je doprava plánována vlakem z Vlkovic (14:06, 16:10 nebo 18:15).

Průvodkyně Jana Rolková zve: “Ochutnáme osvěžující minerální prameny, nahlédneme do dvou přírodních památek v době plného květu řady vzácných a ohrožených druhů rostlin a v případě příznivého počasí a s trochou štěstí potkáme i zdejší vzácné živočichy. Projdeme koutem krajiny s aspektem malebných malých vesnic okolí Mariánskolázeňska a jejich typických prvků. Při hledání těchto krás bude k vidění jistě mnoho dalších zajímavých věcí.“ Ještě dodává: “Doporučuji zvolit vhodnou obuv a oblečení do terénu. Nezapomeňte mít sebou svačinu a dostatek tekutin na celý den.”

Cyklus přírodovědných akcí „Pojďte s námi do přírody!“ pro Vás připravila Správa CHKO Slavkovský les ve spolupráci se svými partnery. V rámci tohoto cyklu se můžete letos těšit na více než 80 výprav za poznáním přírodních zajímavostí západních Čech.