Nahoru

Za jeleny na Kladskou aneb poslech říje

Za jeleny na Kladskou aneb poslech říje

Termín: 27. září 2017 od 17:30 do 22:00
Místo: Kladská - Dům přírody Slavkovského lesa

Zažijte s námi pravou podzimní atmosféru...

Zahajte s námi večer před svátkem sv. Václava, ve středu 27. září, autobusovou exkurzí za poznáním jednoho z našich největších zástupců zvířecí říše, jelenem evropským, a užijte si nezapomenutelnou podzimní atmosféru na Kladské v srdci Slavkovského lesa.

Průvodci vycházky budou lesníci ze Správy CHKO Slavkovský les Václav Procházka a Tomáš Fiala. Z Mariánských Lázní bude díky finanční podpoře Karlovarského kraje vypraven speciálně objednaný autobus pro účastníky, s odjezdy na zastávkách v 17:00 nádraží a 17:05 tržnice. Příjezd tohoto autobusu na Kladskou bude cca v 17:20. Sraz všech účastníků exkurze bude v 17:30 na Kladské před Domem přírody Slavkovského lesa. Na místo srazu se můžete také dopravit veřejným autobusem z Mariánských Lázní v 17:05 nebo přijet vlastní dopravou. Po ukončení exkurze (odhadujeme do 22 hodiny) vás z Kladské zpět do Mariánských Lázní přiveze vypravený autobus.

Jeden z průvodců Tomáš Fiala říká: “Pokud budeme mít štěstí možná se setkáme s jelenem tváří v tvář. V polovině září les ožívá hlasy, právě nastává čas jelení říje.” “Zvláště působivé je období jelení říje v horských terénech, kde se troubení jelenů patřičně rozléhá, někdy i s ozvěnou. Právě tuhle atmosféru na Kladské obdivoval už kníže Schönburg-Waldenburg a nyní máte možnost si ji v centrální části CHKO Slavkovský les užít s námi také,“ doplňuje druhý z průvodců Václav Procházka. Dále dodává: “Trasa krátké a nenáročné vycházky bude doplněna pojížďkami vypraveným autobusem přizpůsobených aktuálnímu vývoji počasí a pohybu jelenů. Exkurzi odhadujeme tak na zhruba 3 hodiny. Koná se za každého počasí, proto doporučujeme sebou vzít vhodnou obuv a oblečení do terénu.”