Nahoru

Léčebné prameny evropských lázní

Léčebné prameny evropských lázní

Termín: 19. dubna 2018 od 17:00 do 19:00
Místo: Správa CHKO Slavkovský les

Přednáška o unikátních přírodních a geologických poměrech našeho regionu

Přírodní poměry v lázních západočeského lázeňského trojúhelníku jsou unikátní a umožňují po staletí využívání neobyčejných přírodních zdrojů pro léčebné účely. Specifické geologické poměry těchto míst ovlivňují nejen charakter samotných lázeňských procedur, ale i architektonický a balnetechnický vývoj zdejších lázní. Celosvětový význam Karlových Varů, Mariánských Lázní, Františkových Lázní a dalších míst našeho regionu vyniká v širší souvislosti evropských lázní a jejich společné nominaci na zápis do listiny světového děditství UNESCO.

Přednášející RNDr. Tomáš Vylita, Ph. D. vystudoval Přírodovědeckou fakultu Univezity Karlovy v Praze. V současnosti je statutárním zástupcem Referenční laboratoře přírodních léčivých zdrojů Ministerstva zdravotnictví ČR a zabývá se výzkumem přírodních minerálních vod a vlivem člověka na jejich kvalitu.

Tato přednáška se koná v rámci cyklu přednášek "Lázně - salóny Evropy" k nominaci Slavné lázně Evropy (Great Spas of Europe) na seznam světového kulturního a přírodního děditství UNESCO. Vstup na akci je zdarma. Tak neváhejte přijít a dozvědět se něco nového o jedinečném místě, v němž žijete.