Nahoru

Výstava o výhledech v Domě přírody Českého lesa

Výstava o výhledech

24. únor 2017

V sobotu 18.2. 2017 se v Klenčí pod Čerchovem v prostorách bývalých stájí v Domě přírody Českého lesa (Stará pošta) uskutečnila vernisáž výstavy o Výhledech.

Úvodního slova se ujala Jitka Kovaříková z Okrašlovacího a sportovního sdružení Český les, která představila jednotlivé budovy na Výhledech. Zdůraznila především kapli sv. Vojtěcha a proces její obnovy ale i genealogii fořtů, která se vztahuje k hájence na Výhledech. O představení hotelu se postaral  Lukáš Hrbáček, který poskytl na výstavu celou řadu materiálů a nezapomněl připomenout význam jeho pradědečka na Výhledech, který se jako hoteliér staral nejen o hotel, ale i pomník a dokázal na Výhledy přitáhnout celou řadu významných osobností. 

Na vernisáži vystoupily členky z pěveckého spolku Canzonetta, které na dudy doprovodil Jan Holoubek. 

Výstavu navštívil ředitel CHKO Český les pan Peckert, starosta Klenčí pod Čerchovem pan Bozděch, klenečský farář pan Buček a "pan Čerchov" Karl Reitmeier. Stáje zaplnila také řada lidí z Klenčí ale i návštěvníci z Prahy. Speciálními hosty se stala sourozenecká dvojice, jež je zachycena na jedné historické fotografii kaple sv. Vojtěcha, která organizátorům zapózovala u původního snímku.

 

Kamila Beňušíková Angelovová, Okrašlovací a sportovní sdružení Český les