Nahoru

Kalendář Zaostřeno na Jizerky u nás v prodeji

Kalendář Zaostřeno na Jizerky u nás v prodeji

1. listopad 2017

Ještě nemáte kalendář na příští rok? V Domě přírody Českého ráje si můžete zakoupit kalendář s vítěznými snímky fotografické soutěže. Výtěžek z prodeje kalendářů putuje na projekty, které podporuje Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody.

LogoNadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody

(do roku 2017 pod původním názvem Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor) funguje již od roku 1993 a je významnou celostátně působící nadací v oblasti Životního prostředí. Chráníme a obnovujeme přírodní prostředí a motivujeme k tomu i širokou veřejnost. Poskytujeme nezávislou finanční pomoc organizacím i jednotlivcům, jejichž činnost je ve shodě s posláním nadace. POdporujeme projekty na ochranu a obnovu hodnot přírodního a krajinného prostředí. Svou pozornost v současné době zaměřujeme na nápravu vodního režimu v krajině, obnovu biodiverzity a cenných přírodních lokalit nebo zachování harmonické krajiny. Spolupracujeme s organizacemi i jednotlivci, zajišťujeme nezbytné finanční prostředky na jednotlivé akce, iniciujeme nové projekty a realizujeme opatření, která jsou v souladu s posláním nadace. Podařilo se nám v posledních letech dokončit řadu projektů, které mají pozitivní dopad na přírodní a krajinné prostředí a na dalších intenzivně pracujeme. Pravidelně procházíme obsáhlým hodnocením a jsme držiteli certifikátu Známka kvality, která je udělována Fórem dárců ověřeným nadacím.

Po celý loňský rok jsme pracovali na klíčové změně, která nastala k 1. březnu roku 2017. Změnili jsme náš dosavadní název Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor. Toto rozhodnutí souvisí i s rozšířením působnosti a účelu, který však bude i nadále zaměřen na obnovu a ochranu přírodního a krajinného prostředí. Naší prioritou zůstává pomoc Jizerským horám, ale budeme podporovat i projekty ochrany přírody mimo toto území v naší zemi, případně v zahraničí. Za více než 24 let našeho působení jsme podpořili stovky malých i větších projektů částkou přesahujcí 19 mil. korun. V novém názvu zároveň odkazujeme na druhého polistopadového ministra životního prostředí Ivana Dejmala, který stál u našeho vzniku. Ivan Dejmal se zasadil o položení základů systematické péče o životní prostředí v České republice.

Fotografickou soutěž Zaostřeno na Jizerky ze které vzešel i tento kalendář, pořádáme již od roku 2011 a za tu dobu poslali fotografové přes 950 snímků a vydáno bylo 7 tisíc kalendářů. Pravidelně se zapojují autoři nejen z celé České republiky ale také z Polska. Soutěž je určena pro všechny milovníky Jizerských hor, kteří se rádi podělí s ostatními o snímky, které zde zachytí. Smyslem je představit široké veřejnosti pohledy na toto krásné pohoří očima fotografů a povzbudit zájem o přírodu a její nezbytnou ochranu. Hodnocení přihlášených snímků provádí odborná porota a jednu fotografii vybírá i široká veřejnost prostřednictvím internetového hlasování na stránkách Libereckého deníku. Výtěžek z prodeje kalendářů, které každým rokem vznikají z nejlepších snímků, putuje na projekty, které nadace podporuje. Charitativní kalendář tak má nejen potěšit, ale i pomoci přírodě jako takové. Díky němu jsme již pomohli výsadbou více než 84 tisíc stromků do Jizerských hor, opravou stezek pro turisty, vybudování rybího přechodu nebo obnovu rašeliniště.

Kalendář 2018 - titulka