Nahoru

Pojďte s námi do přírody 2016

Pojďte s námi do přírody 2016

April 4, 2016

Vyšel nový kalendář přírodovědných akcí "Pojdte s námi do přírody" pro letošní rok 2016

Nový kalendář akcí pro rok 2016, s názvem „Pojďte s námi do přírody!“, je od dubna k dispozici všem zájemcům o přírodu západočeského regionu. Na čtyřiceti šesti barevných stranách zve na více než sedmdesát různých vycházek, výletů, přednášek, besed, výstav a dalších akcí s přírodovědnou tématikou. 

Mezi tradiční akce, pořádané Regionálním pracovištěm Správou CHKO Český les, patří například několik květnových Vítání ptačího zpěvu, zaměřená na pozorování ptáků, červnový Den Českého lesa s bohatým doprovodným programem v Domě přírody Českého lesa (Klenčí pod Čerchovem), zářijová Mezinárodní noc pro netopýry letos na ZŠ Poběžovice či přednáškový večer Setkání příznivců Českého lesa. V květnu proběhne historicko-přírodovědná vycházka Po hřebeni Přimdského lesa, v červnu Můří noc v Caparticích, v srpnu geologická exkurze na fenomén Český křemenný val a v průběhu celého roku mnoho dalších výletů a exkurzí.

Kalendář, který od roku 2009 vydává MEZI LESY, z.s., je výsledkem spolupráce celé řady organizací i jednotlivců. Na jeho vydání se podíleli: ZO ČSOP Sylva Lunae, Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Regionální pracoviště Správy CHKO Český les a Správy CHKO Slavkovský les, Muzeum Cheb, ZO ČSOP Kladská, Muzeum Českého lesa, Mykologický klub Slavkovský les, Městské muzeum Mariánské Lázně, Muzeum Sokolov, ZO ČSOP Tachov, 4. ZO ČSOP Cheb, Město Cheb, Muzeum Karlovy Vary, Muzeum Františkovi Lázně, Městys Klenčí pod Čerchovem, Živý kraj, REVIS, Holýšovský ornitologický klub, Egrensis rádio, Český rozhlas Plzeň, Chebský deník, deník 5+2dny, MAS 21, MAS Sokolovsko, Karlovarský kraj a další.

Tištěná brožura je zdarma k dostání v regionálních informačních centrech, nabízejí ji muzea a pracoviště Agentury ochrany přírody a krajiny ČR v Karlovarském a Plzeňském kraji. K dispozici je také její elektronická verze a to na internetových stránkách Regionálního pracoviště Správy CHKO Český les www.ceskyles.nature.cz, v sekci publikační činnost, publikace ke stažení (či odkaz na stažení přímo ZDE). Na požádání je možné kalendář zaslat také e-mailem.

Tak pojďte s námi do přírody!     

 

Kontakt:
Mgr. Martin Jiran, mobil.: 720 543 084, email: martin.jiran@nature.cz