Nahoru

Poznej Geopark Český ráj

Poznej Geopark Český ráj

7. únor 2017

Znáte Geopark UNESCO Český ráj? Víte, kde se nachází? To a mnohem více se mohli návštěvníci dozvědět v areálu Arboreta Bukovina na akci "Den Geoparku".

 

Středisko ekologické výchovy (SEV) Český ráj pro Vás v loňském roce připravilo novou akci nazvanou "Den geoparku Český ráj". Pořadatelé návštěvníky seznámili s územím Geoparku UNESCO Český ráj a s jeho celosvětovým významem.

Poznej Geopark Český ráj, Foto: SEV Český ráj

Pro návštěvníky bylo v areálu Arboreta Bukovina připraveno několik interaktivních zastavení, na kterých se mohli seznámit s Geoparkem UNESCO Český ráj, s jeho geologickými fenomény, historickými památkami, turistickými zajímavostmi a přírodními krásami.

Poznej Geopark Český ráj, Foto: SEV Český ráj

A co si pořadatelé pro návštěvníky Arboreta Bukovina připravili? Bylo toho vskutku hodně například zapeklité kamínkové pexeso, jednoduché puzzle s popularními kulturními památkami nebo malování do písku dle vlastní fantazie.

Malování do písku, Foto: SEV Český ráj

A co nadšené návštěvníky nejvíce lákalo? Bylo to proslulé "kamínkové pexeso", které není vůbec jednoduché. Principem tohoto pexesa je po hmatu poznat kameny, které nejsou vidět. Návštěvník k nim přiřazuje kameny, které si prohlédne v ošatce položené na stole. Po přiřazení všech kamenů pořadatelé návštěvníkům prozradí názvy kamenů a místa jejich výskytu na území Geoparku UNESCO Český ráj.

Kamínkové pexeso, Foto: SEV Český ráj

Této letní akce se zúčastnilo 70 návštěvníků, kteří ochotně a s nadšením plnili připravené úkoly. Všem zúčastněným děkujeme. Byli jste skvělí.

Tip na zpestření výletu:

Svůj výlet si v turistické sezóně můžete zpestřit zajímavými akcemi pořadanými v arboretu Bukovina. O připravovaných akcích se více dozvíte v sekci Akce.