Nahoru

Co víte o Zemi a jejich obyvatelích?

Co víte o Zemi a jejich obyvatelích?

7. únor 2017

Na své si přišli Ti co navštívili Den Země v areálu Arboreta Bukovina, a že toho bylo opravdu hodně. Každý rok se návštěvníci mohou těšit na něco nového.

 

SEV Český ráj pořádal v loňském roce celosvětově uznavanou akci Den Země, která již tradičně probíhá po celém světě. V arboretu Bukovina bylo návštěvníkům připomenuto, jaký hluboký význam má vztah lidí k Zemi a jak důležité je tyto vztahy prohlubovat.

Den Země, Foto: SEV Český ráj

V ranních hodinách bylo pro návštěvníky přírodní rezervace Hruboskalsko připraveno šest důmyslných zastavení, na kterých si mohli vyzkoušet své znalosti a dovednosti.

Příprava zastavení, Foto: SEV Český ráj

V průběhu dne vábili organizátoři návštěvníky na lákavá a hravá zastavení, kterými jim zpestřili už tak báječný výlet po hruboskalském skalním městě.

Mezi nejpopulárnější zastavení bezpochyby patřil "Keltský stromový kalendář". Tento kalendář popisuje vlastnosti stromů, které lze přiřadit k různým typům lidských charakterů.

Návštěvnicí před Kelským stromovým kalendářem, Foto: SEV Český ráj Přibližování významu "Keltského stromového kalendáře" návštěvníkům, Foto: SEV Český ráj

Návštěvníci si mohli vzkoušet i přírodovědné hádanky, poznávat přírodu všemi smysly, seznámit se zajímavými stromy arboreta nebo si vytvořit malá mistrovská díla z přírodních materiálů. Dokonce byli i hravou formou poučení o tom, proč si veškeré své odpadky z výletu odnášet a neznečišťovat tak okolní přírodu.

Za jak dlouho se asi tyto odpadky rozloží?, Foto: SEV Český ráj Poznávání přírody všemi smysly, Foto: SEV Český ráj

Tip na zpestření výletu:

Svůj výlet si v turistické sezóně můžete zpestřit zajímavými akcemi pořadanými v arboretu Bukovina. O připravovaných akcích se více dozvíte v sekci Akce.