Nahoru

Jak probíhala oslava stromů v Českém ráji?

Jak probíhala oslava stromů v Českém ráji?

7. únor 2017

Podívejte se, jak se v arboretu Bukovina oslavoval celosvětově uznávaný "Den stromů". Tento svátek se již tradičně slaví ve více než 40 zemích.

 

SEV Český ráj pořádal v sobotu 15.10. 2016 celosvětově uznavanou akci "Den stromů", která se tradičně slaví v celé Evropě. Tato akce se pravidelně koná každý rok. Cílem "Dne stromů" je přibližit lidem druhovou pestrost stromů, jejich život a význam pro planetu Zemi.

           Poznej svůj strom, Foto: SEV Český ráj  Poznej svůj strom, Foto: SEV Český ráj

Pro návštěníky arboreta Bukovina bylo připraveno 5 interaktivních zastavení. Návštěvníci si mohli v průběhu odpoledne vyzkoušet své umělecké vlohy, základní dendrologické znalosti a zručnost. Také pro ně byla připravená zajímová ochutnávka plodů, která příjemně naladila  jejich chuťové pohárky.

  Poznávačka stromů, Foto: SEV Český ráj Projev úcty nejstaršímu stromu aboreta, Foto: SEV Český ráj

V průběhu odpoledne pořadatelé číhali plni očekávání na turisty procházející přírodní rezervací Hruboskalsko po červené turisticky značené trase. Podařilo se jim oslovit 38 turistů, kteří ochotně a s nadšením vyzkoušeli jednotlivá zastavení.

 Poznávání plodů hmatem, Foto: SEV Český ráj Návštěvníci v akci, Foto: SEV Český ráj

Mezi nejpopulárnější zastavení patřil "stromoskop" (to jest keltský stromový kalendář) a ochutnávka plodů stromů. Návštěvníci mohli za stížených podmínek (po slepu) ochutnat a poznat plody stromů například bukvice, ořechy a oříšky, jablka, hrušky nebo sušené švěstky.

     Stromoskop, Foto: SEV Český ráj Ochutnávka plodů, Foto: SEV Český ráj

Tip na zpestření výletu:

Svůj výlet si v turistické sezóně můžete zpestřit zajímavými akcemi pořadanými v arboretu Bukovina. O připravovaných akcích se více dozvíte v sekci Akce.