Nahoru

Nechte se oslnit kouzlem bylinek

Nechte se oslnit kouzlem bylinek

7. únor 2017

Poznáte bylinky Českého ráje a jejich léčivé účinky? V arboretu Bukovina měli návštěvníci jedinečnou možnost poznávat bylinky všemi smysly.

 

Českorajské bylinění začíná nabývat na své popularitě a již po několikaté se uskutečnilo v areálu Arboreta Bukovina. Pořadatelé návštěvníkům přiblížili význam bylinek, jejich druhovou pestrost a upozornili na jejich potenciál.

Českorajské bylinění, Foto: SEV Český ráj

SEV Český ráj připravil pro zvídavé návštěvníky 6 nečekaných a překvapivých zastavení, na kterých mohli získat nové informace o bylinkách rostoucích nejen na území Českého ráje.

A co bylo pro návštěvníky připraveno? Bylo toho vskutku hodně. Byly zapotřebí téměř všechny jejich smysly. Ochutnali lahodné čaje s příjemnou vůní, potěšili oko půvabem bylinek a jejich nevšední krásou, přivoněli k jejich líbezné i nelibé vůni a hmatem poznávali jednotlivé druhy bylinek.

Poznávání bylinek čichem, Foto: SEV Český ráj

A co se návštěvníkům nejvíce líbilo? Že nevíte? Byla to ochutnávka lahodných čajů, kterými se s chutí po náročném výletu osvěžili. Mohli ochutnat čaje připravené z různých druhů bylinek například z máty, mateřídoušky nebo šalvěje.

Českorajské bylinění, Foto: SEV Český ráj

Rodiny s dětmi si nejvíce pohráli s velkým bylinkovým pexesem. Bylinkové pexeso vypadalo zdánlivě jednoduše. Návštěvníci však po chvilce zjistili, že není až tak jednoduché, jelikož na obrázcích byly i méně známé druhy bylinek. Bylinkové pexeso bylo časově nejnáročnější aktivitou Českorajského bylinění.

Bylinkové pexeso, Foto: SEV Český ráj

Díky nádhernému počasí putovalo do přírodní rezervace Hruboskalsko hodně turistů. Někteří se i zastavili v arboretu Bukovina a zapojili se do připravených aktivit. Českorajského bylinění se zúčastnilo cca 90 návštěvníků.

Tip na zpestření výletu:

Svůj výlet si v turistické sezóně můžete zpestřit zajímavými akcemi pořadanými v arboretu Bukovina. O připravovaných akcích se více dozvíte v sekci Akce.