Nahoru

Film o Litovelském Pomoraví ocenněný na Tour Region Film 2016

Film o Litovelském Pomoraví ocenněný na Tour Region Film 2016

7. říjen 2016

Čestné uznání poroty Festivalu Tour Region Film za kategorii „Dokumentární a publicistický film“ bylo na slavnostním večeru předáno režisérovi Miroslavu Součkovi, Michalu Servusovi, který zastupoval producenta Agenturu ochrany přírody a krajiny ČR a autorovi komentáře Michalovi Bartošovi z Centra ekologických aktivit města Olomouce Sluňákov.

Festival Tour Region Film v hotelovém komplexu Thermal v Karlových Varech také letos ukázal nejkrásnější turistické destinace a místa v krajině České republiky. Letos se mezi třemi nejlepšími dokumenty umístil film prezentující Olomoucký kraj. Čestné uznání poroty za kategorii „Dokumentární a publicistický film“ bylo na slavnostním večeru předáno režisérovi Miroslavu Součkovi, Michalu Servusovi, který zastupoval producenta Agenturu ochrany přírody a krajiny ČR a autorovi komentáře Michalovi Bartošovi z Centra ekologických aktivit města Olomouce Sluňákov.
Je škoda, že diváci festivalu nemohli vidět film ve 3D technologii, ve které byl zpracován. Tour Region film byl součástí 49. ročníku Mezinárodního festivalu filmů s cestovatelskou tematikou Tour film. Společně s uvedeným filmem získal čestné uznání ještě film věnovaný Moravskému krasu „Říše zkamenělého času“, který režíroval Marek Srba. Hlavní cena poroty v této kategorii byla udělena dokumentu „České stopy: Muž z obrazu“ režiséra Vladimíra Šimka v produkci České televize.
Všechny snímky mohou zájemci shlédnout na internetových stránkách festivalu. Litovelské Pomoraví si obyvatelé regionu mohou vychutnat i ve 3D verzi, pokud navštíví „Informačním středisku CHKO LP Šargoun“, které leží nedaleko Litovle na oblíbené cyklistické stezce, v kouzelném místě u starého mlýna. Zde je také vystavena drobná expozice „Domu přírody Litovelské Pomoraví“ o včelách, s unikátními ručně vyrobenými úly od výtvarníka Roberta Smolíka na zahradě se starými odrůdami ovocných stromů.