Nahoru
Suche

Dům přírody Orlických hor

Orlické hory patří k nejatraktivnějším lokalitám Královéhradeckého kraje. Abychom zachovali jejich jedinečný ráz, musíme k nim přistupovat s respektem a úctou. Dům přírody má vzniknout v objektu bývalé školy ve Zdobnici. Jeho majitelem i provozovatelem bude obec, která by chtěla požádat o dotaci z EU v rámci Operačního programu Životní prostředí. Dům přírody bude lákat na vnitřní i vnější interaktivní expozici, audiovizuální prezentace i tematické přednášky.

Turisté v Chráněné krajinné oblasti Orlické hory by v budoucnu mohli mít k dispozici nové návštěvnické středisko.  Dům přírody Orlických hor by měl vzniknout budově bývalé školy v horské obci Zdobnice a doplní síť domů přírody v České republice.
Spolupráci na zřízení a provozování Domu přírody  stvrdili hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán, starosta Zdobnice Petr Novotný, ředitel Agentury ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK ČR) František Pelc a ředitel Muzea a galerie Orlických hor v Rychnově nad Kněžnou Tomáš Zelenka. Cílem této spolupráce je především příprava projektu, který se bude ucházet o finance z Operačního programu Životní prostředí v programovém období 2014–2020.Součástí Domu přírody Orlických hor by měla být též visutá lávka od Domu přírody na protější svah o délce 350 m a výšce 35 m nad řekou Zdobnicí. Visutá lávka bude součástí vyhlídkové a naučné stezky Domu přírody, která bude navazovat na Dětský vodní svět a Louku pěti smyslů. Dům přírody bude poskytovat také odpočinkové a volnočasové plochy, hygienické zázemí, informační kiosek a prodej regionálních produktů, tiskovin, map a dalších materiálů.


Wo finden Sie uns

Veranstaltungsprogramm

Ein wenig Geduld, die Daten werden eingelesen …