Nahoru

Programy pro základní školy - podzim 2021

Nabízíme ekologicko-výchovné programy, které jsou určeny pro mateřské                 a základní školy. Jejich přehled naleznete níže. Programy jsou zaměřené na poznávání přírody Českého ráje. Žáci si zábavnou a hravou formou uvědomí význam a bohatství této chráněné krajinné oblasti.

Aktuální nabídka programů zde:


nabidka_dolanky

Objednávat můžete zde: Objednávka ekologicko-výchovného programu

Ekologicko-výchovné programy:

 

Z pohádky do ráje

Pohádkové postavy provedou děti dobrodružnou výpravou expozicí Českého ráje, budeme společně hledat indicie, díky kterým nahlédneme do pravěku, prozkoumáme skalní útvary, sopky, projdeme přes lesy a louky a poznáme tam žijící zvířata a rostliny, necháme se okouzlit vodní říší, a nakonec se vrátíme zpátky k lidem. Zvítězíme nad osmihlavou saní a zjistíme jaký poklad celou dobu hlídala?

DÉLKA PROGRAMU: 2 hod. – uvnitř

PROGRAM JE URČEN PRO: MŠ, 1. - 5. tř. ZŠ


IMG_2620

 

Kouzlo Českého ráje I

Výprava za poznáním Českého ráje pro mladší žáky. V interaktivní expozici najdete          s asistencí lektora odpovědi na otázky, kde se vzala skalní města, kdo v nich žije, kam vyrazit a kam se dívat, aby dětem žádné ze skrytých kouzel Českého ráje neuniklo.
Při realizaci programu potřebujeme partnerskou spolupráci doprovázejících pedagogů. Cena programu zahrnuje vstupné do interaktivní expozice.

DÉLKA PROGRAMU: 2 hod. – uvnitř

PROGRAM JE URČEN PRO: 1. - 4. tř. ZŠ

DSC_0360

Český ráj od úsvitu věků II

Fascinující výprava za poznáním fenoménu Českého ráje do Domu přírody Českého ráje v Dolánkách. Interaktivně vedená prohlídka expozice Domu přírody s poutavým výkladem a navazujícím programem.
Při realizaci programu potřebujeme partnerskou spolupráci doprovázejících pedagogů. Cena programu zahrnuje vstupné do interaktivní expozice.

DÉLKA PROGRAMU: 2 hod. – uvnitř

PROGRAM JE URČEN PRO: 5. - 9. tř. ZŠ

IMG_0902_Trosky

Expedice Příhrazské skály II

Exkurze do jedné z nejhodnotnějších a nejatraktivnějších částí Českého ráje – přírodní rezervace Příhrazské skály. Zaměříme se na středověká sídla na skalách, využívání jeskyní a převisů od pravěku do současnosti a fenomény, které křehkou krásu Českého ráje nejvíce ohrožují.

DÉLKA PROGRAMU: 4 - 5 hod. – venku

PROGRAM JE URČEN PRO: 7. - 9. tř. ZŠ

Kobyla

Expedice Drábovna II

Exkurze za geologickými a archeologickými poklady do klidného skalního města Drábovna u Malé Skály. Poznáte stopy, které ve skalách zanechal zub času, druhohorní živočichové či středověcí řemeslníci. Navštívíte i zříceninu skalního hrádku Drábovna.

Místo konání: program začíná a končí v Malé Skále. Lze jej kombinovat s prohlídkou interaktivní expozice Domu přírody Českého ráje - celodenní výlet.

DÉLKA PROGRAMU: 4 - 5 hod. – venku

PROGRAM JE URČEN PRO: 7. - 9. tř. ZŠ

DSC_0712

 

Více informací o přihlašování:

OBECNÉ PODMÍNKY VÝUKOVÝCH EKO-PROGRAMŮ PRO MŠ, ZŠ A SŠ


1) Způsob objednávání programu

Vyplněnou objednávku zašlete prosím do pěti pracovních dnů od telefonické rezervace:
a) v případě ekologicko-výchovného programu stačí řádně a úplně vyplněnou objednávku zaslat  elektronicky na dolanky@strevlik.cz.
Pokud od Vás do pěti pracovních dnů od telefonické rezervace objednávku neobdržíme, považujeme Vaši rezervaci za bezpředmětnou a termín poskytneme jinému zájemci. 
Obdržíme-li od Vás vyplněnou objednávku, zašleme Vám do následujících dvou pracovních dnů potvrzení objednávky na Vaši e-mailovou adresu. Pokud se tak nestane, neprodleně nás kontaktujte!


2) Podmínky realizace ekologicko-výchovného programu


Z organizačních důvodů bohužel nelze objednat souběžně dva stejné programy.
Minimální počet účastníků (dětí, žáků, studentů) při programu je 13. Při menším počtu účastníků se odběratel zavazuje zaplatit cenu jako za 13 účastníků. V případě malotřídních a speciálních škol po dohodě výše uvedené pravidlo neplatí.
Maximální počet účastníků (dětí, žáků, studentů) při programu je 25. V případě školních kolektivů s více než 25 žáky je třeba třídu rozdělit na dvě skupiny a pro každou skupinu objednat jiný program. 
U všech programů je požadována přítomnost pedagoga, který zodpovídá za chování a bezpečnost dětí po celou dobu jeho trvání. V případě jeho odchodu může být program lektorem ukončen bez nároku na vrácení peněz odběrateli.
V případě závažných problémů s kázní účastníků si dodavatel vyhrazuje právo ukončit program bez nároku na vrácení peněz odběrateli.
U vnitřních programů musí mít účastníci přezůvky, u venkovních programů doporučujeme vhodnou obuv a oblečení.
Programy není možné z jakýchkoliv důvodů zkracovat. Pro návštěvu pracoviště je nutné najít vhodné dopravní spojení odpovídající délce trvání programu. Doba trvání programu je uvedena v nabídce, 1 hod. = 60min.


3) Způsob platby:
a) Platba v hotovosti – na základě vystaveného dokladu v místě realizace programu,
b) platba převodem na účet – v případě, že si objednáte program probíhající mimo pracoviště DPČR, probíhá celá platba až po uskutečnění akce převodem na účet na základě námi vystavené faktury. Odběrateli bude účtován administrativní poplatek 45,- Kč bez DPH. Obvyklá splatnost faktury je 14 dní.


4) Storno poplatky:
Ekologicko-výchovný program lze bez storno poplatků odhlásit nejpozději 14 kalendářních dní před jeho realizací a to e-mailem na dolanky@strevlik.cz. V případě pozdějšího zrušení se odběratel zavazuje uhradit plnou (nedotovanou) cenu programu 1.700,- Kč +DPH.