Nahoru

Regionální produkty

V Domě přírody Vám nabízíme regionální produkty, suvenýry a služby:

P1030657Kitl syrob, Kitl medovina a další bylinné výrobky Kitl

Vynikající husté sirupy lisují v Jablonci nad Nisou podle tradičních receptů. Připravujeme je jako horký nápoj i domácí limonádu. Přírodní medovina Kitl si uchovává příznivé vlastnosti medu, neprošla varem, slazena je pouze hroznovou šťávou a obsahuje bylinky v bio kvalitě. Výtažky z bylin jsou i v dalších elixírech Kitl, ať už tyto nápoje navazují na tradici medicinálních vín či jsou bez obsahu alkoholu. Lahev od Kitla je pěkným dárkem z výletu.

P1030666Káva z Pražírny a balírny APe z Křižan v Podještědí

Rodinná firma kladoucí mimořádný důraz na nejvyšší kvalitu nabízí zákazníkům prvotřídní suroviny, zpracovávané s citem pro tradici. U nás najdete široký sortiment této báječné kávy a můžete si ji vychutnat jako espresso, cappucino či latté. Kávu také prodáváme balenou zrnkovou či mletou. Nabídka firmy je doplněna různými druhy ořechů, suchých plodů a cukrovinek.

Hořické trubičky

Pravé hořické trubičky a sušenky jsou velmi oblíbenou cukrovinkou, při jejichž výrobě je nepostradatelná i ruční práce. Dárková balení, podepsaná cukrářkou podílející se na jejich výrobě, jsou vyhledávaným zbožím a nápaditým dárkem.

Šperky a suvenýry vyrobené uživateli Fokus Turnov, z.s.                  

Posláním sdružení je pomáhat občanům s duševním onemocněním a mentálním postižením při jejich začleňování do společnosti a nás těší, že jim v tom můžeme trochu pomoci. Výrobky z jejich chráněné dílny překvapí svoji milou originalitou a nápaditostí.

P1030619Skleněné výrobky inspirované přírodou od manželů Sobotkových z Těpeř u Železného Brodu

Neobyčejná foukaná skleněná zvířátka vytvořená rukou tradičního skláře nadchnou a zaujmou na první pohled. Paní Sobotková pak dodává do Domu přírody škálu ručně malovaných skleniček, hrnečků a džbánků. Tyto skleněné suvenýry si od nás odnáší mnoho návštěvníků z řad dospělých i dětí.

 

P1030671Originální šperky od paní Michaely Karáskové z Turnova

Neobvyklá kolekce výrobků z polymerové hmoty fimo nadchne nejednu dámu či slečnu. Šperky jsou velmi lehké, příjemně se nosí a především působí naprosto nezaměnitelným dojmem.

Hlavolamy od pana Miroslava Sluky

Dokážete rozluštit dřevěný hlavolam a potom ho dát do původního stavu? Není to tak jednoduché, jak to vypadá. Přesvědčte se o tom a potěšte vtipným dárkem sebe nebo své okolí.                                                                                                                                                                                                                       

Designové výrobky PARROT       

Kolekce upomínkových předmětů PARROT rozšiřuje nabídku Domu přírody o další rukodělné výrobky.                                                                                                                

Vlastní výrobaNaše výrobky

Tvoříme pro Vás s fantazií a láskou suvenýry z rozmanitých materiálů. Můžete se odměnit a odnést si na památku výrobky ze skleněných korálků, šité dárky a mnoho dalšího.

 

 

Upomínkové předměty Domu přírody Českého ráje.

  • magnetka se sokolem stěhovavým, symbolem Domu přírody
  • originální dřevěné pastelky
  • turistická vizitka Domu přírody

regionální výrobky