Nahoru

Archeologické léto 2021

Archeologické léto 2021

24. listopad 2021

V letošním roce jsme se účastnili ve spolupráci s Pracovištěm archeologie a speleoantropologie Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě programu Archelogické léta 2021, pořádaném Archeologickými ústavy Akademie věd ČR.

V Libereckém kraji a Českém ráji Pracoviště archeologie a speleoantropologie  realizovalo a podílelo se celkem na 6 exkurzích ve 4 lokalitách. Dům přírody Českého ráje byl spoluorganizátorem 3 exkurzích na 2 lokalitách v Maloskalsku a Příhrazských skalách.
https://www.arup.cas.cz/archeologicke-leto/. Největší zájem byl o exkurzi "Archeologie Příhrazských skal", kde jsme museli zájemce i odmítat, vzhledem k vysokému naplnění a povaze území, byť trasa vedla po cestách a záměrně s výchozím i cílovým bodem v Příhrazích. 
Proto také Archeologie Příhrazských skal byla zopakována jako jediná exkurzní akce v regionu v rámci říjnového Mezinárodního dne archeologie (a i zde jsme museli rezervační systém pro vysoký zájem uzavřít 3 dny před akcí).

IMGP3823_exkurze Pískovcový fenomén_Bartošova pec_17-7-21

Kromě zážitků si naši účastníci odnesli také pozvánky na akce kulturních organizací Libereckého kraje, domů přírody a návštěvnických středisek v ČR, Globálního geoparku Český ráj UNESCO, za poznáním naučných stezek, do zpřístupněných jeskyní ČR... i propagační publikace pro děti.

Příhrazské skály