Nahoru

Za pískovcovým fenoménem Podtroseckých údolí (Světový den vody)

Za pískovcovým fenoménem Podtroseckých údolí (Světový den vody)

Termín: 23. března 2019 od 10:00 do 17:00
Místo: PR Podtrosecká údolí

Stejně jako v loňském i předloňském roce se i letos vydáme do hodnotných lokalit Českého ráje s exkurzí zaměřenou na nejzásadnější fenomén Českého ráje - pískovec.

Unikátní ekofenomén pískovců a mokřadů oslavíme při příležitosti Světového dne vody terénní exkurzí "Za pískovcovým fenoménem Podtroseckých údolí".

Těšit se můžete na procházku s výkladem o geologii, geomorfologii, archeologii a historii, živé přírodě a ochraně území ve světle nejnovějších poznatků i překvapivých výzkumů.

Již pátou exkurzi z cyklu "Za pískovcovým fenoménem Českého ráje" připravuje Dům přírody Českého ráje ve spolupráci s Vlastivědným muzeem a galerií v České Lípě - Pracovištěm archeologie a speleoantropologie, Přírodovědeckou fakultou UK v Praze - Ústavem hydrogeologie, inženýrské geologie a užité geofyziky, Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR, Správou CHKO Český ráj a Geoparkem Český ráj, o.p.s.

Provádět Vás budou archeolog a speleoantropolog Petr Jenč, geolog, hydrogeolog a karsolog Jiří Bruthans, ekoložka a botanička Lenka Šoltysová a ekolog a ornitolog Vojtěch Šťastný.

Sraz v 10:00 na parkovišti u rybníka Vidlák.

Pozvánka zde.

Pozvánka exkurze 23.3.2019

Fotografie z předešlých 4 exkurzí naleznete ve fotogalerii  "Za pískovcovým fenoménem Českého ráje":

Příhrazské skály I

Příhrazské skály II

Hruboskalsko

Klokočské a Besedické skály

 

 

Skály u rybníku Věžák v Podtroseckých údolích