Nahoru

PŘÍRODOVĚDA: Den s ornitologem

PŘÍRODOVĚDA: Den s ornitologem

Termín: 13. července 2019 od 06:00 do 14:00
Místo: Dům přírody Českého ráje

Není pták jako pták. Kolem nás máme spoustu druhů pěvců, kachen, holubů, dravců, sov či šplhavců. Řada z nich se vyskytuje i na Vaší zahradě, v zimě na Vašem krmítku a nebo Vám hnízdí v budce. Ne vždy si jste možná stoprocentně jistý, který druh to vlastně s Vámi spolubydlí. Máte jedinečnou příležitost se to konečně dozvědět. Dům přírody pro Vás totiž přichystal akci, kde bude přítomný ornitolog!

Den s ornitologem má za cíl poukázat na krásy ptačího světa kolem nás v každodenním životě. S ptáky se totiž setkáváme pořád a někdy je bereme za úplnou samozřejmost, i když přitom právě díky nim se v přírodě ale i třeba v městkém parku cítíme mnohem lépe. Jejich zpěv dodává do přírody cosi půvabného, uklidňujícího a obohacujícího.

Během této soboty ale kromě výše uvedeného zažijete mnoho zajímavého a hlavně se dozvíte i odbornější informace ze života ptáků. Třeba o zpěvech a dalších hlasech ptáků, proč a jak se ozývají? Potom proč a jak se ptáci kroužkují? A nakonec nás čeká přednáška na téma "Ptáci a krajina,krajina a voda".


PROGRAM DNE:

6:00 - 7:30 - vycházka kolem Jizery za poslechem a pozorováním ptáků

8:30 - 11:30 - ukázka odchytu a kroužkování ptáků v Dolánkách (pravděpodobně u Jizery)

13:00 - 14:00 - přednáška na téma "Ptáci a krajina,krajina a voda"


Máte se na co těšit!

A já se těším na Vaši návštěvu.

- Vojtěch Šťastný - ornitolog :)

VSTUP ZDARMA, na přednášku VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ

1