Nahoru

Sváteční pochod přes Blaníky absolvovalo více než 90 návštěvníků

Sváteční pochod přes Blaníky absolvovalo 90 návštěvníků

24. listopad 2017

Sváteční pochod přes Blaníky 17.11. 2017 absolvovalo 93 návštěvníků. Na 10 km trase hledali odpovědi na kontrolní otázky o přírodě CHKO Blaník a jako bonus hledali ukrytého rytíře.

17. listopad v Domě přírody Blaníku slavili už podruhé "Svátečním pochodem přes Blaníky". 10 km okruh začínal i končil v Domě přírody. Účastníci pochodu se podívali na vrcholy obou našich Blaníků, k PR Podlesí i méně známé Rytířské louce. Kvůli nedávné vichřici měli pochodníci cestu trochu překážkovou, ale nikdo se neztratil. Cestou měli za úkol hledat odpovědi na kontrolní otázky o přírodě i historii CHKO Blaník a jako bonus najít  schovaného rytíře. V cíli na ně čekal teplý čaj, tradiční česká buchta a pamětní placka jako trofej. Ani pejsci nepřišli o svou odměnu.

Na pochod se vydalo 93 účastníků v doprovodu několika dalších čtyřnohých.

Fotografie a video od Zdeňka Otradovce.

"Účast na druhém ročníku pochodu nás mile překvapila. Hodně účastníků si pochod pochvalovalo a slibovali, že za rok přijedou zase. Na příští rok se musíme připravit na nejméně stovkovou účast. Asi třetina lidí k nám jela více než 70 km, hlavně z Prahy, ale i z Pardubicka a Hradecka, takže už to není jen malá lokální akce," zhodnotila akci jedna z pořadatelek Kateřina Červenková z Českého svazu ochránců přírody Vlašim.