Nahoru

PRÁZDNINOVÁ SLAVNOST A REGIONÁLNÍ JARMARK

Oslavy prvního výročí otevření Domu přírody

Termín: 20. srpna 2016
Místo: Dům přírody Moravského krasu, Skalní mlýn

Přijďte oslavit naše první narozeniny, seznámit se s regionálními produkty Moravského krasu a pobavit se v rámci doprovodného programu.

 

Přijměte pozvání na oslavu prvních narozenin Domu přírody spojenou s regionálním jarmarkem výrobců z Moravského krasu. Připraven je také bohatý doprovodný program.

Plakát  A2 - Regionální jarmark DPMK 2016 - final

Plakát ke stažení zde

Předběžný program:

10 - 18h REGIONÁLNÍ JARMARK

- Prezentace, ukázky a ochutnávky produktů z Moravského krasu. U jednotlivých stánků budou připraveny dílničky, kde si budete moci vyrobit vlastní výrobek, dozvědět se, jak výrobky vznikají nebo je ochutnat.

- Těšit se můžete například na výrobu mýdel a svíček, zdobení perníčků, malování na obličej a na kameny, leštění vápenců či předení na kolovrátku z ovčí vlny. Budete moci také přes sklo nahlédnout do včelího úlu nebo si vyrobit výrobky s nevidomými.

- Zajištěno také regionální občerstvení - k ochutnání budou připraveny sýry, punkevní pstruzi i další pochutiny z regionálních produktů, nealkoholické i alkoholické nápoje (regionální limonády a pálenky, na čepu pivo Bejček a Černá hora).

- Součástí oslav je také výstava prací ze čtenářského projektu knihoven regionu Blansko na téma Putování se šnekem Krasíkem v expozici Domu přírody.

10 - 18h DALŠÍ AKTIVITY V DOMĚ PŘÍRODY A JEHO AREÁLU

- Stezka expozicí pro jeskynní badatele (určeno pro rodiny s dětmi), pohádky a 3D film z Moravského krasu, hod na slaměného koně, možnost vyfotit se v kostýmu netopýra. 

12:30 LOSOVÁNÍ VOLNÝCH VSTUPENEK DO KATEŘINSKÉ JESKYNĚ na vstup ve 13:00

14:00 - 14:30 POHÁDKA O KOBLÍŽKOVI - DIVADLO KOLÁRKA (vstupné 50 Kč)

- na ni bude navazovat dílnička - výroba loutek podle šablonek

14:30 LOSOVÁNÍ VOLNÝCH VSTUPENEK DO KATEŘINSKÉ JESKYNĚ A NA KOMENTOVANOU PROHLÍDKU EXPOZICE O MORAVSKÉM KRASU - začátky v 15:00

15:30 LOSOVÁNÍ VOLNÝCH VSTUPENEK DO KATEŘINSKÉ JESKYNĚ na vstup v 16:00

16:00 - 18:00 ŽIVÁ HUDBA - MODEX PETROVICE

- známé moderní o folkové písně

 

Dům přírody je 20. srpna otevřen 9 - 18 hodin.

Promítání 3D filmu o Moravském krasu Říše zkamenělého času (součást expozice)  v 11:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00 a v 17:00 (v případě velkého zájmu budou doplněna další promítání).