Nahoru

Na Třeboňsko za venkovskou turistikou

Vyberte si z pestré nabídky venkovské turistiky v krajině rybníků, která byla po staletí přetvářena hospodařením člověka. Z rozsáhlých mokřadů zde lidskou činností vznikla půvabná mozaika rybníků, lesů, rašelinišť, vesnic a městeček; krajina, která byla pro svou výjimečnost vyhlášena biosférickou rezervací UNESCO, chráněnou krajinnou oblastí a také významnou ptačí oblastí.

Tradiční způsoby hospodaření, stejně jako šetrné formy turistiky (agroturistika, ekoturistika apod.) do krajiny Třeboňska neodmyslitelně patří. Na statku nebo ekofarmě můžete poznat vše, co k životu na venkově patří - vyzkoušet si dojení a péči o zvířata, zapojit se do zemědělských prací, projet se na koni, ochutnat čerstvé mléko, domácí sýry a maso nebo si nachytat ryby. 

V nabídce najdete také místa přímo specializovaná pro pobyt s dětmi, ukázkovou přírodní zahradu, do původní podoby zrekonstruovanou rybářskou baštu nebo tip na jednodenní agroturistiku.


Na Třeboňsko za venkovskou turistikouTištěnou brožurku si můžete vyzvednout v Domě přírody Třeboňska nebo v Turistickém informačním centru v Třeboni. Zde ji nabízíme ke stažení jako pdf soubor o velikosti 10 MB.