Nahoru
Vyhledávání

Cestopis Klenoty naší krajiny zavítal i do Slavkovského lesa

Cestopis Klenoty naší krajiny zavítal i do Slavkovského lesa

28. duben 2017

První díl 3. série cyklu patří Slavkovskému lese

Cestopis Klenoty naší krajiny, který se věnuje výjimečným lokalitám v chráněných krajinných oblastech na našem území, se vrací na obrazovky České televize. Premiérová třetí série divákům představí dalších osm zajímavých míst. Průvodcem po nich je opět herec Miroslav Vladyka.  První díl je věnovaný právě CHKO Slavkovský les a uvede ho ČT2 ve čtvrtek 4. května ve 21:30 hod.

Chráněných krajinných oblastí je na českém území celkem šestadvacet a tento cestopisný cyklus má za cíl postupně představit všechny z nich. „Smyslem projektu bylo sestavit audiovizuální mapu české krajiny, tedy českých chráněných krajinných oblastí. A do této mapy zasadit příběhy, osudy a tradice s krajinou a přírodou spojené. Máme pocit, že se nám to povedlo, a máme z toho radost,“ říká dramaturg Josef Albrecht. Třetí série putování začne ve Slavkovském lese a diváci postupně uvidí díly věnované Poodří, Českému krasu, Šumavě, Brdům, Lužickým horám, Českému lesu a Blaníku.

Putování Slavkovským lesem je spjaté s vývěry minerálních vod a plynů v známém západočeském lázeňském trojúhelníku. Moderátor cyklu Miroslav Vladyka začne svou pouť v Mariánských Lázních a bude pokračovat přes cenná přírodní místa s mokřady i skálami až svou cestu završí návštěvou pramenů v Karlových Varech. Na svém putování představí nejen přírodní, ale i kulturní krásy našeho regionu. Miroslav Vladyka zavzpomínal na celé natáčení: „Já většinou na místo natáčení přijel o pár dnů dříve. Trochu jsem si to místo prošmejdil na kole a pěšky a pak se točilo. Pokud to čas dovolil, zůstal jsem na místě i po natáčení a navštívil zajímavá, pro mě nová místa. Buď na radu, nebo dokonce s lidmi, se kterými jsem se během natáčení seznámil.“ Tak si představení našeho regionu v české televizi nenechte ujít.

Klenoty naší krajiny - Slavkovský les