Nahoru

Krajiny Karlovarského kraje

Krajiny Karlovarského kraje

Termín: 14. března 2017 od 18:00 — 30. června 2017
Místo: Správa CHKO Slavkovský les

Výstava fotografií z krajin Karlovarského kraje

V úterý 14. března 2017 od 18:00 bude na Správě CHKO Slavkovský les slavnostně otevřena výstava jedinečných fotografií místního dlouholetého fotografa a patriota Stanislava Wiesera pod názvem “Krajiny Karlovarského kraje”. Výstava bude ke shléhnutí od úterý 14. března do 30. června ve výstavních prostorách Správy CHKO Slavkovský les v Mariánských Lázních a to zdarma v pracovních dnech v provozní otevírací době Správy.

Již samotný název autorské výstavy naznačuje, že si budete moci prohlédnout výběr nejlepších fotografií krajin Stanislava Wiesera, které vytvořil během svých výletů po Karlovarském kraji. Stanislav Wieser doplňuje: „Soubor fotografií z krajin zeměpisných celků Karlovarska vznikl pro moje výstavy v letech 2010-2016. Vystihuje zároveň několik podobností mezi zdejšími postvulkanickými jevy a vzdálenými krajinami.”

Autor ač je původem rodák z Podkrkonoší, již od roku 1965 žije v Karlových Varech. Od studentských let rozvíjel vlastním studiem zájem mimojiné o fotografii a film. Proto dnes může sáhnout do svého rozsáhlého archivu, jež zachycuje téměř 60 let fotografického života. Spolupracuje a vydává své fotografie například v časopisech “Krásy domova”, “Živa”, “Turista” či “Arnika, přírodou a historií Karlovarského kraje”. Dlouholetou autorovou láskou je právě krajinná fotografie.

Součástí vernisáže výstavy v úterý 14. února bude autorské promítání a povídání o "Zákoutích v krajinách Karlovarska". “Účastníci vernisáže si budou moci prohlédnout nejen unikátní fotografie známých i méně známých krajin Karlovarska, ale především si budou moci užít nezaměnitelný výklad samotného autora k jeho fotografiím,” zve Jana Rolková z AOPK ČR, RP Správa CHKO Slavkovský les.