Nahoru

Vyšel nový kalendář akcí "Pojďte s námi do přírody 2017"

Vyšel nový kalendář akcí "Pojďte s námi do přírody 2017"

10. duben 2017

Nový kalendář akcí pro rok 2017, s názvem „Pojďte s námi do přírody!“, je od dubna k dispozici všem zájemcům o přírodu západočeského regionu. Na čtyřiceti barevných stranách zve na více než šedesát různých vycházek, výletů, přednášek, besed, výstav a dalších akcí s přírodovědnou tématikou.

Mezi tradiční akce, pořádané Regionálním pracovištěm Správou CHKO Český les, patří například několik květnových Vítání ptačího zpěvu, zaměřená na pozorování ptáků, zářijový Den Českého lesa s bohatým doprovodným programem ve Vesnickém muzeu v Halži a jeho okolí, zářijová Mezinárodní noc pro netopýry letos  v Envicentru Proud v Horažďovicích, či přednáškový večer Setkání příznivců Česého lesa. V květnu proběhne botanicko-historická vycházka Za masožravkami na Pavlův studenec, v červnu vycházka s názvem Zaniklá obec se změnila ve vodní svět, v říjnu na geologickou exkurzi Hornická historie Mutěnínska zaměřenou především na poznání místní historické těžby nerostných surovin a v průběhu celého roku mnoho dalších výletů a exkurzí.

Kalendář, který od roku 2009 vydává MEZI LESY, z.s., je výsledkem spolupráce celé řady organizací i jednotlivců. Na jeho vydání se podíleli: ZO ČSOP Sylva Lunae, Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Regionální pracoviště Správy CHKO Český les a Správy CHKO Slavkovský les, Muzeum Cheb, ZO ČSOP Kladská, Muzeum Českého lesa, Mykologický klub Slavkovský les, Městské muzeum Mariánské Lázně, Muzeum Sokolov, ZO ČSOP Tachov, 4. ZO ČSOP Cheb, Město Cheb, Muzeum Karlovy Vary, Muzeum Františkovi Lázně, Městys Klenčí pod Čerchovem, Živý kraj, REVIS, Holýšovský ornitologický klub, Egrensis rádio, Český rozhlas Plzeň, Chebský deník, deník 5+2dny, MAS 21, MAS Sokolovsko, Karlovarský kraj a další.

Tištěná brožura je zdarma k dostání v regionálních informačních centrech, nabízejí ji muzea a pracoviště Agentury ochrany přírody a krajiny ČR v Karlovarském a Plzeňském kraji. K dispozici je také její elektronická verze a to na internetových stránkách Regionálního pracoviště Správy CHKO Český les www.ceskyles.nature.cz, v sekci publikační činnost, publikace ke stažení (odkaz na stažení přímo ZDE). Na požádání je možné kalendář zaslat také e-mailem.

 

Kontakt:
Bc. Markéta Mařáková,  mobil.: 725 141 686, email: marketa.marakova@nature.cz