Nahoru

Zvířátka z Českého ráje

Zvířátka z Českého ráje

20. červen 2017

Víte, jaká zvířátka se vyskytují v Českém ráji? Návštěvníci tradičních dílniček si mohli některá vyrobit a odnést si je s sebou domů.

 

V sobotu 16.6.2017 proběhly již šesté letošní dílničky pro rodiny s dětmi, které měly název Zvířátka z Českého ráje. Malí i velcí tvořílkové měli možnost vyrobit si místní obyvatele lesa, louky, jeskyně, potoka či tůně a odnést si své výrobky domů.

Děti si vyrobily krásné zvířátkové kolíčky, které měly připravený magnet. Mohly si tak dát své zvířátko doma na ledničku a vkládat do něj různé vzkazy, aby na něco nezapomněly. Na výběr měly motivy housenky, luční kobylky, vosy, včely a nebo třeba vážky.

IMG_3111

Dalším zvířátkem byla ryba, která žije ve vodách českorajských - hrouzek. Můžeme ho najít i v akváriu v expozici. Tento byl sice jenom papírový, ale hýbal se jako živý.

hrouzek

Zručnost v šití prokázal každý, kdo si chtěl vyrobit barevného ptáčka. Musel mu přišít oči, křidýlka a nožičky. Doma si ho pak mohl zavěsit třeba na stolní lampičku či větývku jako dekoraci.

ptáčci

Z roliček od toaletního papíru vznikaly krásné veverky, netopýři nebo žabičky. Stačilo jen mít šikovné ruce.

Zvířátka

V průběhu dne měly děti také možnost vyrobit si svou vlastní vinutou skleněnou perlu na sklářském kahanu pod odborným vedením perlové umělkyně Dany Augustové.

PerlaVinutí

Dílničky probíhaly od 10:00 do 16:00. Tvořílkové odcházeli domů spokojení se svými veselými dekoracemi. Děkujeme všem za účast a těšíme se na další akci. Více fotografií nalezenete zde.