Nahoru

Už se tmy nebojíme aneb tvoření pro děti

Už se tmy nebojíme aneb tvoření pro děti

23. říjen 2017

Že je na podzim dříve tma? Nevadí! V našich dílničkách v Domě přírody Českého ráje jsme si vyrobili krásné svítící dekorace, abychom se tmy nebáli.

 

V sobotu 21. října od 10:00 do 16:00 probíhaly v Domě přírody tradiční dílničky pro děti, tentokrát s názvem Svítící podzim.

Dílny

Jak již název napovídá, během dílniček si malí tvořílci vyrobili různé svítící dekorace. Třeba svítícího pavoučka, který měl osm nožiček a místo tělíčka svíčku. Celý byl připevněný na barevném podkladu.

PavoučekPavouk

Jako druhý výrobek si děti odnášely skleněný svícínek, který byl ozdobený barevnými listy a mašličkou z provázku.

SvícenSvícen

Víte, že existují barvy na svíčky? Těmi si tvořílci ozdobili bílé svíčky dle vlastní fantazie. Někteří na ně kreslili listy, stromy, jiní třeba zase maminku.

Svíčky

Posledním výrobkem byl lampion. Při jeho výrobě se zapojili mamky i tatínkové. A co bylo hlavní surovinou pro výrobu? Krabice od mléka, která byla obalena hliníkovou páskou. Pak už stačilo jen vystříhat otvory a připevnit lampinek drátkem na klacek. Když si děti doma vloží dovnitř baterku, mohou vyrazit na lampionový průvod.

LampionLampionek

Děkujeme všem tvořílků, kteří dorazili na tvoření a vyrobili si s námi krásné dekorace. Věříme, že se jim u nás líbilo a uvidíme se na další akci. Těšíme se na Vás :-)

Svítící podzim