Nahoru

Nadcházející akce

Aktuální dění v Domě přírody.

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Za pískovcovým fenoménem Podtroseckých údolí (Světový den vody)

Za pískovcovým fenoménem Podtroseckých údolí (Světový den vody)

Termín: 23. března 2019 od 10:00 do 17:00
Místo: PR Podtrosecká údolí

Stejně jako v loňském i předloňském roce se i letos vydáme do hodnotných lokalit Českého ráje s exkurzí zaměřenou na nejzásadnější fenomén Českého ráje - pískovec.

Velikonoce s Domem přírody

Velikonoce s Domem přírody

Termín: 20. dubna 2019

Dům přírody se na Vás v sobotu 20. dubna těší s bohatým programem. Nejen, že oslavíme velikonoční svátky a budete mít možnost navštívit vrbovou dílnu a velikonoční tvoření nebo na zahradě pomoci se stavbou nového vrbového altánu, ale oslavíme ten den také 3. leté výročí od vzniku našeho Domu přírody! Těšíme se na Vás.

Den Země (22.4.)

Den Země (22.4.)

Termín: 23. dubna 2019 — 24. dubna 2019

Úklid odpadků, přednášky pro školy a pro veřejnost. Akce probíhá ve spolupráci se Správou CHKO Český ráj (AOPK ČR) a Městskou knihovnou Antonína Marka v Turnově. VÍCE INFORMACÍ O AKCI PŘINESEME POZDĚJI!

Za obojživelníky Českého ráje

Za obojživelníky Českého ráje

Termín: 25. dubna 2019 — 31. května 2019

Vycházka za poslechem večerních hlasů žab s krátkou úvodní přednáškou o obojživelnících Českého ráje a ukázkou jednotlivých zástupců u zábran ZO ČSOP Bukovina na rybníku Vidlák. Akce probíhá ve spolupráci se Správou CHKO Český ráj (AOPK ČR). O PŘESNÉM DATU KONÁNÍ (duben-květen) VÁS BUDEME VČAS INFORMOVAT!

Evropský den chráněných území, aneb po chráněných územích ráje Českého (24.5.)

Evropský den chráněných území, aneb po chráněných územích ráje Českého (24.5.)

Termín: 1. května 2019 — 31. května 2019

Akce Evropský den chráněných území, aneb po chráněných územích ráje Českého se uskuteční v průběhu května. Pracovníci Správy CHKO Český ráj (AOPK ČR) nás zavedou do jedné z maloplošných chráněných území v Českém ráji. Ať už to bude přírodní rezervace nebo přírodní památka, rozhodně se dozvíte zajímavé informace o přírodních poměrech vybrané lokality. PŘESNÉ DATUM KONÁNÍ AKCE UVEŘEJNÍME POZDĚJI!

Vítání ptačího zpěvu 2019

Vítání ptačího zpěvu 2019

Termín: 4. května 2019

Ve spolupráci s Českou společností ornitologickou a Českým svazem ochránců přírody (ZO ČSOP Bukovina) pořádáme tradiční Vítání ptačího zpěvu, při kterém máte jedinečnou příležitost dozvědět se něco nového o ptactvu a naučit se rozeznávat jejich různorodé hlasy a půvabné zpěvy, které slýcháváte v přírodě kolem nás.

Mezinárodní den biodiverzity (22.5.)

Mezinárodní den biodiverzity (22.5.)

Termín: 18. května 2019

V rámci Mezinárodního dne biodiverzity pro Vás máme připraveno ve spolupráci se Správou CHKO (AOPK ČR) přednášku o vlku jako důležitém vrcholovém predátorovi v přírodě, který se v poslední době postupně šíří na nové a nové lokality v České republice. Téhož dne plánujeme také exkurzi zaměřenou na management nelesních stanovišť. VÍCE INFORMACÍ O AKCI VÁM PŘINESEME POZDĚJI!

Den orchidejí Českého ráje

Termín: 1. června 2019

Vydejte se s námi na exkurzi za orchidejemi do PR Podtrosecká údolí. Akce probíhá ve spolupráci se Správou CHKO (AOPK ČR). BLIŽŠÍ INFORMACE O AKCI PŘINESEME POZDĚJI!

Můří noc a Motýlí den

Můří noc a Motýlí den

Termín: 7. června 2019 od 17:00 — 8. června 2019 do 14:00

Co to bylo za motýla? A ty můro, čí ty seš? Zajímá Vás, který motýl okolo Vás proletěl nebo která to můra zalezla k Vám do kuchyně? Nejen to, ale mnohem více se dozvíte o našich denních a nočních motýlech. Budete mít také možnost zažít pozorování můr pod světlem. K tomu se ještě děti mohou těšit na dílničky na zahradě DP, během kterých si vyrobí batikovaná motýlí křídla dle svých představ.