Nahoru

Toulky Českým rájem

Toulky Českým rájem

Termín: 22. června 2017
Místo: Dům přírody Českého ráje

„Jsme v srdci Českého ráje, proto ho nechme tlouci a dělejme vše pro to, abychom my, kteří zde žijeme, krajinu kolem zachovali pro naše děti a i ony měly možnost poznávat a naplno vnímat tento kraj jako ráj pro duši.“

Fotografická výstava autora Vojtěcha Šťastného s motivy přírody a krajiny Českého ráje nám ukazuje její jedinečnost a krásu. Po většinou jsou vystavené snímky pořízeny již za rozbřesku, a tedy často v době, kdy řada z nás ještě spí. Rána v přírodě jsou přitom dle autora skutečně radostí a očistou pro tělo i duši. Ostatně podívejte se sami, jaké to je, když si člověk přivstane a poznává přírodu v celé její kráse.

O autorovi

Vojtěch ŠťastnýBc. Vojtěch Šťastný se narodil a žije v Turnově. Přírodu obdivuje od dětství. Fotografování se věnuje od svých 15 let a zpravidla jím doplňuje ornitologické toulky po Českém ráji.

Vystudoval Waldorfské lyceum v Semilech a nyní studuje magisterské studium na Katedře biologie ekosystémů na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Přírodu vnímá nejen jako objekt vědeckého zkoumání a surovinový zdroj, ale hlavně jako jedinečný pramen energie pro naše pozemské žití.

Vystavené i daší fotografie je možné shlédnout a případně objednat na webu www.toulkyrajem.cz.

Toulky Českým rájem